Translate

niedziela, 17 sierpnia 2014

Pudełeczko na konfitury hrabiny Rasberry

Pewna hrabina nie mogła się pogodzić z tym, że może realizować swojej pasji, którą jest gotowanie. Wszak w jej kręgach niewiasta powinna była być piękną, zadbaną i dobrze pachnieć.
Z pomocą przyszły jej pokojówka i kucharka. Otóż hrabina gotowała po nocach, kiedy hrabia chrapał w najlepsze. Na drugi dzień jej potrawy były serwowane na stół, a hrabia nie mógł się zachwycić jak to ich kucharka wspaniale gotuje. 
W sezonie letnim goście hrabiostwa Rasberry zachwycali się konfiturami z malin:)Pewnego dnia hrabina postanowiła, że będzie je sprzedawać na miejscowym targu, na który wysyłała kucharkę. 
I tak po nocach robiła konfitury, pakowała je do maleńkich słoiczków a te do ozdobnych pudełeczek które ozdabiała świeżymi malinami. Ponieważ wykorzystywała do tego celu pudełeczka po prezentach niejednokrotnie były posrebrzane albo miały bogate zdobienia. A znajome Hrabiny niejednokrotnie wspominały, że kupują na targu cudowne konfitury i gorące je pani domu polecały. A ta, no cóż uśmiechała się tajemniczo po nosem  i myślała już o kolejnych przysmakach...

Pudełeczko zgłaszam na wyzwanie do Craft Szafy "Samki lata"


oraz do Sweet Stamps - In the garden
SweetStamps BLOG

Pozdrawiam ciepło i jak zwykle dziękuję za wszystkie komentarze:)
10 komentarzy:

 1. Przeczytałam historyjkę bez patrzenia na pracę, a potem aż się uśmiechnełam do tej eksplozji malinowej :) Fantastyczne pudełeczko z rewelacyjnym wstępem :) :)
  Dziękujemy za udział w wyzwaniu Craft Szafy!

  OdpowiedzUsuń
 2. Smakowitości serwujesz! Wpis równie dobrze nadawałby sie na bloga kulinarnego ;) a pudełeczko - w dwóch słowach - do schrupnia! :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzień 17 sierpnia " Dniem hrabiny Rasberry " . Ukoronowałaś dzisiejszy dzień pudełeczkiem . Jestem oczarowana jego urokiem . Uczta dla oka . Cud ,miód , malina . Niesamowita niespodzianka !

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna historyjka, a pudełeczko bardzo apetyczne i jednocześnie z klasą. Zachwyciłaś mnie podwójnie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. What a delightful story to go with your delicious raspberry box! Thank you for sharing this delightful project with us at Sweet Stamps for our In the Garden challenge. I would love to find berries as delicious as these in my sad little garden! Have a wonderful day. ~Donna K

  OdpowiedzUsuń
 6. ależ apetyczne to pudełeczko! piękne :)
  dzięki, że brałaś udział w wyzwaniu Craft Szafy!

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękne pudełeczko, niczym torcik z malinami i bitą śmietaną! Dziękuję za udział w wyzwaniu Craft-Szafy.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ale super wstęp :) A pudełeczko urocze, aż slina cieknie na widok takiego "torcika" :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ojej, smakowita historia i smakowite pudełeczko! Dziękuję za udział w wyzwaniu CRAFT SZAFY

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony czas i pozostawione słowo...