Translate

poniedziałek, 11 sierpnia 2014

Dont work so heart!

Sugerują, żeby siać propagandę, więc sieję:)
DONT WORK SO HEART!

Po naszemu "Nie pracuj tak ciężko". Przy czym wtrąciłam tu grę słówek powinno być "hard" - ciężko, a jest "heart" - serce. Oba słówka w wymowie brzmią niemal identycznie.  
Osoby znające angielski proszę, aby się nie czuły urażone, że tłumaczę takie oczywistości. Po prostu nie zapominam o tych czytelnikach mojego bloga, którzy nie znają tego języka."Propaganda" jest do postawienia na biurku - na tyle mała, żeby się zmieścić i na tyle wymowna, aby opamiętać pracusia (lub/i jego szefa:))

A teraz garść informacji: drewniany stojaczek przeciągnięty rozwodnioną białą farbą akrylową. Blejtram pokryty rozwodnionym gesso. Brzegi wytuszowane i pociągnięte metaliczną farbką. Serce i kwiatek tuszowane distressem stain broken china. Dodatkowo na brzegach przeciągnięte silver glitter. W narożniku gipsowy odlew przeciągnięty inka gold. 
A propos - w jednym z mejli zostałam zapytana o odlewy gipsowe - tak, są mojej własnej produkcji. Na wiosnę przyleciała do mnie przyjaciółka z odległego kraju i wpadłyśmy w szał robienia odlewów gipsowych, którymi chciałyśmy zdobić pudełka, ramki itp. Mam tych odlewów całą szafkę, od małych do dużych. Ale jak widać można je zastosować również w kartkach:)Dlaczego "heart"? Po prostu serducho nie lubi przeciążenia pracą:) Wiem coś o tym...Myślę, że powtórzę ten pomysł w innych zestawach kolorystycznych. Czy mogę prosić o jakieś sugestie co do kolorów?

Pozdrawiam!

ps. czy zasiałam propagandę?

Blejtram zgłaszam na wyzwanie do:
2. Diabelskiego Młyna na wyzwanie kolorystyczne


7 komentarzy:

 1. Proponuję zestawienie różnych odcieni zielonego - uwielbiam! :)
  A Twój blejtram jest powalający - nic tylko przerwać pracę, usiąść i patrzeć, patrzeć, patrzeć... :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zasiałaś! Świetny jest, bardzo pomysłowy ten napis!
  Uwielbiam połączenie fioletu i zieleni ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Sprawdziły się moje przewidywania w 100% . Wiedziałam co dzisiaj będzie ! My heart is happy ! Prawie wszyscy myślą , że serce mają ze stali czyli srebrny kolor jest trafiony w 100%.

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetne, kolorowe, energetyczne.

  OdpowiedzUsuń
 5. ale czadowy ten napis :D fajnie pomyślany ;D a blejtram genialny, taki energetyczny :) dziękuję za udział w wyzwaniu Diabelskiego Młyna :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ach - przepięknie skomponowałas turkus z żółtym :) Pomysł rewelacyjny, postawiłabym mojemu szefowi na biurko :D

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony czas i pozostawione słowo...