Translate

Pokazywanie postów oznaczonych etykietą obrazek. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą obrazek. Pokaż wszystkie posty

wtorek, 29 czerwca 2021

Zbrodnia w bibliotece

Dzień dobry!

Uwielbiam czytać dobre kryminały.
Jestem bacznym obserwatorem ludzkich zachowań ze sobą włącznie.
Rzadko myli mnie moja intuicja co do ludzi, co niestety
bywa kłopotliwe, bo czasem człowiek wolałby się oszukiwać;)
Jeżeli do tego wszystkiego dołożę miłość do zagadek,
to trudno nie pokochać kryminałów.
I tak po kolejnej wizycie w mojej bibliotece postanowiłam zrobić 
zawieszkę na regał z kryminałami.


Każda zbrodnia ma motyw np. miłość czy pieniądze.


Whitness - świadek, który "coś" widział, choćby przez dziurkę od klucza.


Plama krwi;)


Evidence - dowód, np. trucizna, ślad na kielichu, czy odcisk palca. Tu lupa jest niezbędna;)


Innocent - niewinny/a.


Niewinne spojrzenie.


Proszę nie pytać kto z domowników latał z czarnymi paluchami, bo musiał
zostawić odciski palców na mojej inspiracji;)





Alibi - co pan/pani robił/a wczoraj około godziny ....


Obrazek można zwiesić na umocowanym na nim sznurku.


Wszystkie papiery oczywiście z UHK;)

Pozdrawiam Was ciepło i dziękuję, że jesteście ze mną!






środa, 6 marca 2019

Wspomnienia z przesłaniem

Dzień dobry!

Zawsze lubiłam motyw pisma, listów i znaczków.

Dlatego z przyjemnością pociachałam 
najnowszą kolekcję UHK Diamonds, gdzie
ponownie zagościł motyw pisma i starych kartek.

Ludzie!

Piszcie listy!
 Piszcie kartki!
Co włożycie do starego pudełka, które będzie leżeć na strychu?
Co przeczytają Wasze dzieci, wnuki, jak  Was już nie będzie?
Smsy?
Emaile?




Zobaczcie, jakie cudowne są te stare pocztówki!


Nuty pokryte embossingiem z Anemone.



Pozdrawiam i dziękuję za cudowne komentarze*)


piątek, 4 lipca 2014

Kuchnia pełna ziół

Dopadła mnie migrena. Już drugi dzień nie kartkuję, ale mimo bólu głowa pełna pomysłów. Tylko sił brak.

Dlatego wygrzebałam z moich zakamarków decoupagowy obrazek, który podobał się wielu paniom.


Początkującym (czyli takim jak ja:)) podaję "składniki":

- deseczka ze sklejki 15x15,
- jedna warstwa serwetki z motywem,
- klej do decoupagu,
- klej do uchwytu np. poxipol,
- farba akrylowa ecru / kość słoniowa,
- papier ścierny 240 i 120,
- lakier bezbarwny akrylowy,
- patyna,
- uchwyt.



Czyż ten obrazek nie ma tego wszystkiego, co mają kartki? No może jest jednopłaszczyznowy...


 Ale przecież mnóstwo na nim typowych kartkowych gadżecików.

Jest tło z pismem, są metalowe elementy. Jest tag i motylek. Wstążeczki i sznurki.Jest stempel pocztowy i w końcu są kwiaty.



Przyznam, że lubię klimat tego obrazka. I choć zrobienie go nie wymaga żadnych wielkich umiejętności, to moim zdaniem potwierdza on zasadę, że nie wszystko co jest ładne musi być trudne do wykonania, czy skomplikowane w swej formie.

A jutro mam nadzieję zapraszam na kartkę:)

środa, 11 czerwca 2014

Bzowe ostatki


Inspiracja...




Dzisiaj przedstawiam moje pierwsze próby z decoupage. Od razu z grubej rury - spękania dwuskładnikowe. Serwetki z motywami kwiatowymi tak mi się spodobały, że nie mogłam im się oprzeć. Zrobiłam kilka obrazków, które co jakiś czas będę prezentować.






W niektórych rejonach Polski można go jeszcze zobaczyć, ale na Śląsku będzie znowu pachniał dopiero za rok.



Pozostaje mi życzyć pachnącego dnia, niekoniecznie Bzem:)